بنیاد نیکوکاری دست های مهربان شعبه تبریز به همت و تلاش آقای دکتر فرجی در اردیبهشت سال ۱۳۹۳ پس از شعبه های تهران ، کرج و اصفهان برای رسیدگی هر چه بهتر به نیازمندان و کودکان تحت پوشش آذربایجان تاسیس گردید.
این شعبه با همکاری آموزش و پرورش تبریز، تا کنون ۳۰۰ خانواده نیازمند و بی سرپرست این استان را شناسایی و تحت پوشش قرار داده است؛ همچنین با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی مانند طرح اکرام در سازمان ها و ادارات و حضور مداوم در سطح شهر و نمایشگاه های بین المللی و … موفق به جذب حمایت ۲۰ هزار خیر تبریزی شده است .
بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان با همکاری آموزش و پرورش این شهر جهت تامین مایحتاج نیاز مددجویان تحت پوشش، از سال ۱۳۹۱ اقدام به پخش سبد کالا به صورت متداوم و پرداخت مستمری ماهیانه بین ۵۰۰ خانواده نموده است که این روند از سال ۹۳ و پس از افتتاح شعبه تبریز به صورت مستقل انجام می گیرد .
همچنین در این شعبه از بنیاد ، خدمات نقدی و غیر نقدی دیگری اعم از تامین کمک هزینه تحصیلی ۵۰۰ دانش آموز و دانشجو ، تامین هزینه ی خرید جهیزیه دختران خانواده های تحت پوشش، تعمیرو تجهیز مدارس مناطق محروم ، تهیه پوشاک و لوازم منزل مددجویان انجام می گیرد .
در این راستا این شعبه با هدف افزایش روحیه مددجویان و ترویج فرهنگ نان آوری، در کنار ارائه خدمات مادی اقدام به برگزاری مراسم های مختلف فرهنگی از جمله برپایی چهار نمایشگاه نقاشی با حضور هنرمندان کوچک دست های مهربان، اطعام روزه داران ماه رمضان ویژه خانواده های تحت پوشش ، برگزاری بازی دوستانه با تیم تراکتورسازی، اعزام مددجویان به اردو و جشن های مختلف، تئاتر و سینما نموده است .
بی شک اهداف و خواسته های یاوران دست های مهربان به رفع نیاز مادی مددجویان گرامی ختم نشده و مسیری بس طولانی و روشن پیش رویمان است، ما با هدف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار درصدد هستیم با برگزاری کلاس های آموزشی برای آنان کارآفرینی ایجاد کرده و در نهایت این قشر زحمتکش را به خودکفایی رسانیم.
به امید روزی که فقر از میهن عزیزمان ایران رخت بربسته و هیچ اثر و نشانی از آن دیده نشود.